Talia Makina Talia Makina Talia Makina Talia Makina Talia Makina Talia Makina

Telefon : +90 342 239 08 61

Gsm : +90 549 527 27 70

SPAGETTİ MAKARNA HATTI

  • Anasayfa
  • /
  • Ürünler
  • /
  • SPAGETTİ MAKARNA HATTI

TLA - 300 - S

Spagetti Makarna Hattı

TLA-300-S

     Bu model spagetti makarna hattı ile saatlik olarak planlanan üretim kapasitesi 300kg’dır. Spagetti makarna hattı üretim akışı devamlılık gerektirdiğinden dolayı tam otomatik spagetti hatlarımız 24 saat aralıksız çalışma şartı baz alınarak buna göre dizayn edilmiş ve üretilmiştir.

Spagetti Hattı Üretim Ünitesi (Press)

     Su ve irmik karışımı ile elde edilen spagetti makarna hamuru hattaki yolculuğuna ilk olarak dozajlama ve hızlı mikserle başlar. Üretimin başladığı bu ilk ünitede hızlı ve homojen bir karışıma uğrayan hammadde (spagetti hamuru) otomatik olarak ana tekneye dökülür.  Ana teknede karışan ve ilerleyen spagetti hamuru daha sonra vakum teknesi ve helezonlardan geçerek bu ünitedeki işlemini bitirmek için şeklini aldığı dikey kafada bulunan doğrusal kalıp gözlerine gönderilir.

Teknik Özellikler;

*Un besleme ünitesi

*Un dozaj vida beslemesi

*Su dozajlama ünitesi

*Yeni model paslanmaz çelikten Santrifüj Premixer ’’TLA-P’’

*Paslanmaz çelik çift mikser

*3 kupalı kapsül

*Hizalı dikdörtgen kalıplar

*Isı ünitesi

*Hız kontrol dişlileri

*Çift dikdörtgen kalıp

*Çapında baskı silindirleri

*Vakum mikseri

Spagetti Hattı Ön Kesme Ünitesi

     Spagetti hattı pres ünitesinden şeklini alarak çıkan spagetti, kurutma yolculuğuna başlamak için ihtiyaç duyduğu alüminyum mastarlara bu bölümde serilir. Alüminyum mastarlara serilen spagettilerin boy ölçüleri de bu ünitede otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak ayarlandıktan sonra prosesin ilk aşaması olan ’zone’ diye adlandırdığımız kurutma ünitelerinin ilki olan ’zone 1’ ünitesine gönderilerek kurutma yolculuğuna başlatılır.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-1 (Ön Kurutma)

     Spagetti makarnanın ön kurutması için dizayn edilen bu ünite, 1 etap bir tünelden oluşmaktadır. Hattın bu etabının dış izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-2

     Spagetti üretim hattının prosesinde spagetti makarnanın kurutulması için dizayn edilen bu ünite 3 etap bir tünelden oluşmaktadır. Hattın bu etabının dış izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Bu ünitedeki paneller tamamen açılabilen sisteme sahiptirler. Ünitenin tüm iskeleti paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-3

     Spagetti üretim hattının prosesinde makarnanın kurutulması için dizayn edilen bu ünite 3 etap bir tünelden oluşmaktadır.

     Sapagetti üretim hattı, prosesin bu ünitesinde buhara ihtiyaç duymaktadır. Ünitenin bu ihtiyacı hattın otomasyon sistemi tarafından otomatik ’’sistem on off’’ olarak kumanda edilir.  Hattın bu etabının izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır.  Bu paneller tamamen açılabilir özlelliktedir ve tüm ünite iskeleti paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-4

     Spagetti üretim hattının prosesinde makarnanın kurutulması için dizayn edilen bu ünite 9 etap bir tünelden oluşmaktadır.

     Sapagetti üretim hattı, prosesin bu ünitesinde buhara ihtiyaç duymaktadır. Ünitenin bu ihtiyacı hattın otomasyon sistemi tarafından otomatik ’’sistem on off’’ olarak kumanda edilir.  Hattın bu etabının izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır. Kurutma işlemi bu ünitede son bulur. Bu paneller tamamen açılabilir özlelliktedir ve tüm ünite iskeleti paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-5

     Hattın prosesinde nihai kuruma işlemi son bulduktan sonra spagettinin soğutulması için dizayn edilen bu ünite 2 etap bir tünelden oluşmaktadır.   Hattın bu etabının izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır.  Bu paneller tamamen açılabilir özlelliktedir ve tüm ünite iskeleti paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

Spagetti Hattı Kurutma Ünitesi Zone-6

     Hattın prosesinde ’zone-5’ ten çıkan ürün son olarak buradaki soğutma işlemi tamamlanarak arka kesme ünitesine yönlendirilir. Soğutmanın son ünitesi olan bu bölüm 2 etap 1 tünelden oluşur. Hattın bu etabının izolasyonu polyester paneller tarafından sağlanır.  Bu paneller tamamen açılabilir özlelliktedir ve tüm ünite iskeleti paslanmaz kromdan imal edilmiştir.

Spagetti Hattı Kesme Ünitesi

     Nihai ürün; ön kurutma, ana kurutma, soğutma işlemlerini tamamladıktan sonra paket boyunu alacağı bu üniteye gelir. Bu ünite ters rotazyonla yüksek devirli dairesel bıçaklardan oluşur. Kauçuktan imal edilen besleme bant taşıyıcıları spagettiyi kesici disklere taşımak için çentikli yapıya sahiptir.

Spagetti Hattı Termal Isı Kontrol Merkezi

     Makarna makinasının ihtiyaç duyduğu bütün sıcak su bu üniteden karşılanmaktadır. Şirketimiz hattın alt yapısını alıcının kullanım tercihine göre hazırlar. ( doğal gaz, fuel oil, kömür, elektrik )